Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Proces powstawania panoram

Jesteśmy związani z branżą informatyczną od lat. Ponad dekadę temu tworzyliśmy dla klientów strony internetowe, bo nikt jeszcze nie słyszał o wirtualnych wycieczkach. W tamtych czasach w Łodzi, Częstochowie, Płocku a nawet w Warszawie wiele firm nie posiadało stron. Niektórzy klienci rozumieli, że Internet to przyszłość dla każdej branży, inne firmy próbowały dowodzić, że strona WWW jest im niepotrzebna. Tych drugich firm dziś już nie ma. Obecnie każdy wie, że posiadanie własnej witryny to rzecz niezbędna i trudno wskazać firmę, która takiej witryny nie posiada. Ta sytuacja ma odzwierciedlenie w wirtualnych wycieczkach. Jest to nowa technologia, która dopiero dociera na kolejne strony internetowe.

Przyszłość panoram sferycznych

Większość naszych klientów dopiero od nas dowiaduje się czym jest panorama sferyczna i czemu służy wirtualny spacer. Z czasem, kiedy ilość panoram 360 na różnych witrynach zacznie rosnąć, coraz więcej klientów będzie szukało takiej formy wirtualnej prezentacji na swojej stronie. Większość branż zacznie zawodowo korzystać z wirtualnych spacerów. Na pewno należy do nich branża deweloperska. Można pokusić się o stwierdzenie, że deweloper skazany jest na korzystanie z panoram 360, bo żadne zdjęcia, a nawet film nie są w stanie tak dobrze odzwierciedlić przestrzeni pomieszczeń. Deweloperzy, jako inwestorzy, są do tego niemal zmuszeni. Logicznie kolejną branżą, w której to klienci wymuszą korzystanie z wirtualnych spacerów po domach i mieszkaniach, będą biura pośredników nieruchomości. Jasnym jest, iż pokazanie mieszkania lub domu za pomocą wirtualnej wycieczki przekłada się na oglądalność oferty, większe zainteresowanie (szczególnie wśród osób z daleka) oraz mniejszą ilość osób oglądających, lecz niekoniecznie niezainteresowanych ofertą kupna. Testowaliśmy wirtualne wycieczki w nieruchomościach kilkukrotnie i za każdym razem efekty były lepsze niż oczekiwania biura nieruchomości.