Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Co to jest panorama sferyczna?

Panorama sferyczna jest to rodzaj fotografii, w niczym jednak nie przypominający tej starej, znanej niemal od dwóch stuleci. Taka fotografia przechodzi już do lamusa.

Panorama sferyczna dostarcza wiele więcej wrażeń i emocji. Zbudowana jest z serii zdjęć, które złączone w jeden obraz w efekcie tworzą zamkniętą kulę. Tak zbudowaną panoramę można przeglądać na komputerze, rozglądając się w dowolnie wybranym kierunku (360 stopni poziomo oraz 180 pionowo) za pomocą myszki lub strzałek klawiatury. W ten sposób odbiorca, umiejscowiony w samym centrum wydarzeń, może podziwiać roztaczający się dookoła widok.

Panorama poza możliwością poruszania obrazem we wszystkich kierunkach ma również możliwość przybliżania i oddalania, zmiany widoku (perspektywy), dołożenia dźwięku, efektów świetlnych, dodatkowych informacji po najechaniu lub kliknięciu na dowolny obiekt oraz praktycznie wszystkiego, co da się zaprogramować. Po połączeniu kilku panoram sferycznych powstaje wirtualna wycieczka, która daje możliwość przechodzenia pomiędzy wybranymi panoramami.

Panorama sferyczna umożliwia samodzielne odkrywanie oglądanej przestrzeni. Dostarcza przyjemności poznawania przybliżania szczegółów czy zmiany perspektywy patrzenia. Pozwala w łatwy sposób przeniknąć do oglądanego miejsca, czy też poczuć klimat minionej imprezy.

Zastosowanie panoram

Zastosowanie panoramy sferycznej jest bardzo szerokie. Oferujemy Państwu:

  • Panoramy pamiątkowe z różnego rodzaju imprez okolicznościowych, ze spotkań integracyjnych, czy też w postaci pamiątkowego zdjęcia szkolnego.
  • Panoramy komercyjne jako formę reklamy oraz prezentacji oferty firmy: